تاریخ: دوشنبه ٣ شهريور ١٣٩٩ ساعت: ١٧:٠٧
استاندار خوزستان:

به رغم وجود تحریم، ظرفیت تولید در میادین مشترک غرب کارون از ٧٠ هزار بشکه در آغاز دولت به ۴٠٠ هزار بشکه در روز افزایش یافته است

  استاندار خوزستان گفت: در سال آغاز به‌کار دولت تدبیر و امید تولید روزانه نفت در غرب کارون ۷۰ تا ۸۰ هزار بشکه بود و اکنون به رقم ۴۰۰ هزار بشکه رسیده است، در صورت اجرای کامل برجام این رقم می‌توانست به روزانه ۱.۲ میلیون بشکه برسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، غلامرضا شریعتی، امروز (دوشنبه، سوم شهریورماه) در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی غرب کارون و خطوط انتقالی گفت: امروز دو واحد این نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در غرب کارون افتتاح می‌شود که واحدهای گازی هستند و امیدواریم واحد بخار آن نیز سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: کارهای ارزشمند بسیاری در حوزه زیرساختی در استان خوزستان انجام شده که نمونه آن همین نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی است که ظرفیت تولید نفت را افزایش می‌دهد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در سال آغاز به‌کار دولت تدبیر و امید تولید روزانه نفت در غرب کارون ۷۰ تا ۸۰ هزار بشکه بود و اکنون به رقم ۴۰۰ هزار بشکه رسیده است، در صورت اجرای کامل برجام  این رقم می‌توانست به روزانه ۱.۲ میلیون بشکه برسد.

شایان ذکر است، هزار و ۸۵۰ کیلومتر خطوط لوله ششم و نهم سراسری گاز، پنج ایستگاه تقویت فشار گاز و و طرح توسعه مرکز دیسپچینگ ملی گاز ایران، فاز نخست پتروشیمی بوشهر با ظرفیت تولید سالانه بیش از ۴ میلیون تن محصول به‌عنوان یکی از طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی و نیروگاه غرب کارون که با هدف تأمین زیرساخت‌های برق میدان‌های مشترک و تأسیسات نفتی این منطقه عملیاتی ساخته شده است، روز دوشنبه از طریق ویدیو کنفرانس با دستور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

تعداد بازدید : 44

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: